Montaż elewacji wentylowanych

Dlaczego montaż elewacji wentylowanej powinien być wykonywany przez specjalistów?

Montaż elewacji wentylowanych powinien zostać zlecony wyłącznie specjalistom. Mimo że tego typu elewacje są montowane już od wielu lat na polskim rynku, to wciąż można spotkać firmy budowlane, które nie mają odpowiedniego doświadczenia w montażu elewacji wentylowanych. Często spotykana jest nieznajomość z wielu czynników.

Jednym z najczęściej pojawiających się problemów przy montażu elewacji wentylowanych jest nieznajomość przepisów budowlanych. Wentylowane fasady powinny być tworzona z materiałów oznaczonych symbolami CE lub B — daje to pewność, że wszystkie normy budowlane zostały spełnione. Często wykonawcy, aby zaoszczędzić na materiałach do elewacji wentylowanych, wybierają tańsze materiały bez odpowiednich oznaczeń.

Kolejnym błędem pojawiają się już na poziomie projektowym. Dobry projekt montażu fasady wentylowanej powinien uwzględniać wiele czynników takie jak lokalne obciążenia wiatrowe, natężenie ruchu przechodniów w pobliżu elewacji, czy też rzeczywistą trwałość podłoża. Te czynniki są często ignorowane przez niedoświadczonych projektantów lub uśredniane, co powoduje, że montaż elewacji wentylowanej jest nietrwały.

Jednak największym problemem są pomyłki wykonawcze wynikające z niedbałości wykonawców. W konsekwencji mogą mieć one znaczący wpływ na wytrzymałość, właściwości fasady wentylowanej, a także na bezpieczeństwo ludzi.

Profesjonalny montaż elewacji wentylowanych wykonany przez firmę Mag Mar

Mag Mar od wielu lat zajmuje się profesjonalnym montażem elewacji wentylowanych na terenie całej Polski. Jesteśmy firmą z doświadczeniem bycia generalnym wykonawcą prac budowlanych przy dużych projektach budynków użyteczności publicznej, biurowców, szkół, jak i również przy budowach budynków prywatnych.

Mag Mar, jako jedna z niewielu doświadczonych firm na Polskim rynku, uczestniczył w montażu elewacji wentylowanej przy takich projektach, jak:

  • Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku
  • Uniwersytet Muzyczny w Białymstoku
  • Politechnika Białostocka Centrum Nowoczesnego Kształcenia

Materiał od ręki do elewacji wentylowanych

Nasza firma oferuje również materiał od ręki do elewacji wentylowanych. Wszystkie materiały dostępne w naszych magazynach spełniają najwyższe normy oraz są zgodne z Krajowej Aprobaty Technicznej i Europejskiej Oceny Technicznej. Kupując u nas materiał od ręki do elewacji wentylowanych, masz pewność, że elewacje wentylowane wytrzymają wiele lat.

Wybierając naszą firmę, masz pewność, że materiał do montażu elewacji wentylowanej został wyprodukowany zgodnie z przepisami, trwale i bezpiecznie.

Zapraszamy do kontaktu

Jeśli chcą Państwo uzyskać więcej informacji dotyczących montażu elewacji wentylowanej, to zapraszamy do kontaktu.

mag mar urządzimy cię na lata